PRELEGENCI

Jacek Palec


Dyrektor e-groceries
Allegro

Anna Paprocka-Przedlacka


CEO
Biovana

Dorota Peretiatkowicz


Dyrektor ds. Syndyków
IQS

Marek Piosik


CEO
PointPack.pl
Absolwent Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Absolwent studiów doktoranckich w dziedzinie ekonomii instytucjonalnej. Doświadczenie zawodowe zdobywał w obszarze logistyki, pracując w BMW AG oraz Gate Gourmet GmbH. W obszarze IT jako konsultant wdrażał system ERP Microsoft Dynamics – InCaDeA w branży motoryzacyjnej. W 2009 roku związał się z branżą handlową FMCG, gdzie realizował wiele projektów rozwojowych, restrukturyzacyjnych i integracyjnych w obszarach logistyki, IT oraz CRM. Od 2012 r. Prezes Zarządu Pointpack.pl SA., a także członek Rad Nadzorczych Elemental Holding SA, Prime Minerals SA, Grawiton SA oraz 4Mobility SA.

Jacek Pogorzelski


Bussines Strategy Leader
Blue Box
Ekspert w zakresie strategii marketingowych oraz zarządzania marką i doświadczeniem klienta. Doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu oraz absolwent zaawansowanych kursów z zakresu innowacyjności i modeli biznesowych na Uniwersytecie Stanforda. Były wykładowca programów MBA oraz Executive MBA Szkoły Głównej Handlowej oraz The Carlson School of Management Uniwersytetu Minnesoty. Twórca metod i narzędzi planistycznych i analitycznych z zakresu marketingu, innowacyjności, poszukiwania insightów i strategii rynkowej. Pracował z firmami z kilkunastu branż z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Rosji, Ukrainy i USA.

Tomasz Polański


Dyrektor Generalny
Eurocash Dystrybucja, Grupa Eurocash

Leo van de Polder


Global Development Director
Shop! Association

Marcin Popiak


Chief Commercial Officer
Surge Cloud

Petro Pylypiuk


CEO
Modern-Expo Group

Marcin Rosati


Prezes Zarządu
Media Markt Saturn Polska

Diego Ruiz


Co-founder, Co-owner
Foodmakers
Założyciel i prezes zarządu Foodmakers Sp. z o.o., nowoczesnego producenta chodzonej żywności convenience. Były prezes zarządu Pamapol S.A, oraz WZPOW Kwidzyn. Zanim się przyprowadził z Hiszpanii do Polski w 2011, pracował w Campofrio Food Group, największym przetwórcy mięsnym w Europie oraz w firmie z branży mlecznej Grupo Leche Pascual. Jest ekspertem w zakresie sprzedaży i marketingu, eksportu oraz planowania strategicznego. Ma również doświadczenie w zakresie business turn-around, business start-up oraz repozycjonowaniu marketingowym. Posiada dyplom MBA z ESIC w Business & Marketing School w Madrycie oraz dyplom licencjata nauk ekonomicznych na Universidad Autonoma de Madrid.

Michał Sacha


Członek Zarządu, Dyrektor Marketingu, Digital, IT, E-commerce i Usług Finansowych
Carrefour Polska
Dyrektor marketingu z wieloletnim, międzynarodowym doświadczeniem, które zdobywał w wiodących firmach z branży kosmetycznej i spożywczej. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów MBA Politechniki Warszawskiej. Nominowany na stanowisko w styczniu 2019 roku, w Carrefour odpowiada m.in. za kompleksową strategię marketingową online i offline, a także rozwój obszarów digital, e-commerce, IT oraz usług finansowych.

Michał Sadecki


Prezes Zarządu
Polska Grupa Supermarketów

Jeff Salter


Senior Director Store Concept & International Marketing
Netto, Salling Group

Jarosław Sokolnicki


Retail & Consumer Goods Industries Country Lead
Microsoft
Pracuje w firmie Microsoft od 13 lat, obecnie odpowiada za rozwiązania branżowe do sektorów Sprzedaż Detaliczna, Produkcja, Logistyka i Transport. Ekspert od technologii Cloud Computing. Absolwent Politechniki Warszawskiej, wydziału SiMR, ukończył również studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie Projektami w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Koźmińskiego w Warszawie. Studia doktoranckie z Ekonomii na kierunku Zarządzanie, Akademii Leona Koźmińskiego. Wykładowca w Szkole Głównej Handlowej. Wieloletni inżynier i trener Microsoft, technologiami IT zajmuje się od 20 lat.

dr inż. Bartosz Soroczyński


przedsiębiorca, inwestor, CEO PGK Ltd., Exaco
Posiada ponad 20-letnie doświadczenia w zarządzaniu, sprzedaży, finansach i rynkach kapitałowych. Prezes Polskiej Grupy Kosnultingowej, aktywnej od kilkunastu lat w branży kolejowej, energetycznej, nieruchomości, outsourcingu i nowych technologii (sztuczna inteligencja, Blockchain, Internet of Things, Asset Management). Bezpośrednio zaangażowany w kilkadziesiąt projektów, w skali globalnej, w tym w największe wdrożenia w Polsce, Rosji, Afryce, Bliskim Wschodzie, Europie i Azji. Wcześniej Wiceprezes w firmie Philips Lighting, Dyrektor Generalny Oracle w Polsce i wieloletni globalny dyrektor w firmie IBM. Doktor ekonomii, absolwent Harvard Business School i Politechniki Wrocławskiej.

Jacek Spychała


CMO
Surge Cloud

Sebastian Starzyński


Prezes Zarządu
ABR Sesta
Futurysta, prekursorów popularyzacji tematyki sztucznej inteligencji i internetu rzeczy w Polsce, a wcześniej gamifikacji, Big Data oraz ekonomii współpracy. Założyciel i prezes firmy badawczej ABR Sesta, która od 22 lat zajmuje się badaniem środowiska zakupowego, zachowań zakupowych konsumentów, zaawansowaną analityką danych (w tym uczeniem maszynowym), a także analizą e-commerce w Polsce i na świecie. Prowadzi kilka spółek e-biznesowych, w tym firmę TakeTask, pierwsza polską platformę croudsourcingową oraz system do zarządzania zadaniami w sklepach oraz PromoPlan – platformę do zarządzania promocjami i dokumentacji promocji dla sieci handlowych.

Piotr Stawski


Szef Biura Sklepów i UsługLotos Paliwa
Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Od 2002 roku związany z branżą paliwową. W ramach swojego doświadczenia zawodowego realizował zadania z zakresu zarządzania, rozwoju i wsparcia obszaru operacyjnego. Zarządzał również wieloma projektami związanymi zarówno z optymalizacją kosztów jak i rozwojem sprzedaży. Od 2017 roku związany z Lotos Paliwa. Jako Szef Biura Sklepów i Usług odpowiedzialny za obszar FMCG jak i wizualizację stacji.

Tomasz Suchański


Prezes Zarządu
Żabka Polska

Ewa Szmidt-Belcarz


CEO Grupy Empik

Marek Szybalski


Prezes Zarządu
Rabat Detal
Do zarządu spółki Rabat Detal dołączył w 2012 roku obejmując stanowisko I wiceprezesa sieci Rabat Detal. Od czerwca 2018 roku pełni funkcję prezesa zarządu sieci Rabat Detal w Grupie Kapitałowej Specjał. Wieloletnie doświadczenie w poprzednich latach zdobywał reprezentując Drogerie Jasmin na stanowisku prezesa zarządu. Był też wiceprezesem spółki Rovita, a także dyrektorem handlowym w SPAR Polska.

Krzysztof Trojanowski


Dyrektor Zarządzający Format Supermarket, Członek Zarządu
Stokrotka
Związany z firmą od 2004 roku. Odpowiedzialny w spółce za model i rozwój formatu supermarket oraz operacyjne zarządzanie ponad trzystoma supermarketami w całej Polsce. W swojej karierze zawodowej pełnił funkcje menadżerskie oraz odpowiadał za nadzór właścicielski w wielu branżach – m.in. transporcie i energetyce. Absolwent ekonomii na UMCS w Lublinie oraz prawa na KUL. Doktor ekonomii. Posiada doświadczenie jako wykładowca akademicki.

Jerzy Tymofiejew


Chief Development Officer
AmRest
Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach na kierunku technologia i zarządzanie w budownictwie. Początkowo był związany z branżą budowlaną, zarządzał projektami w Polsce i Niemczech. Przez 8 lat pracował w polskim i brytyjskim oddziale sieci Lidl, gdzie zajmował stanowisko Store Construction Executive. Do firmy AmRest dołączył w 2013 roku, obejmując stanowisko Construction Director CE. We wrześniu 2015 roku został dyrektorem ds. rozwoju CE, a w 2017, Chief Development Officerem, odpowiedzialnym za rozwój firmy AmRest na wszystkich rynkach.

Vassilen Tzanov


Dyrektor Generalny
CEDC

Izabela Wanatowska


Dyrektor Sprzedaży
Coca-Cola HBC Polska
Izabela Wanatowska dołączyła do zespołu Coca-Cola Hellenic w 2004 roku, obejmując stanowisko dyrektora ds. rozwoju współpracy z klientami. Potem była dyrektorem ds. rozwoju kategorii w Austrii, a następnie w całej Grupie Coca-Cola Hellenic. W 2012 roku wróciła do Polski i od tego czasu pełniła szereg funkcji w polskim dziale handlowym, m.in. funkcję dyrektora kanału handlu nowoczesnego i dyskontów. Trzy lata temu jako członek Zespołu Zarządzającego stworzyła dział ds. rozwoju strategii handlowych.

Marcin Warzocha


CEO, Coolomat Sp. z o.o.
Od prawie 20 lat związany zawodowo z branżą nowych technologii. Zajmował stanowiska managerskie w firmach Microsoft i Asseco, będąc odpowiedzialnym za rozwój biznesu na wielu rynkach europejskich. Bezpośrednio związany z branżą FMCG od 2014 roku, kiedy zaangażował się w projekt budowy sieci coolomatów - terminali do odbioru żywności zakupionej przez Internet.

Robert Wawro


Dyrektor Operacyjny
Grupia Maspex

Łukasz Wojciechowski


Partner, Consumer Products & Retail Poland Leader, Ernst & Young
Łukasz Wojciechowski menadżer o wieloletnim doświadczeniu, związany jest z firmą doradczą Ernst & Young od niemal 15 lat, od prawie dwóch lat piastuje stanowisko partnera w ramach którego nadzoruje rynek dóbr konsumenckich i handlu detalicznego. Wcześniej przez niemal pięć lat pełnił funkcję dyrektora wykonawczego w EY. Wykształcenie zdobywał na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, a kierunku Finanse.

Iwona Wojna


eCommerce Manager
Pepsico
Miłośniczka efektywnego wykorzystywania czasu – dlatego zakupami internetowymi zajmuje się nie tylko zawodowo. Obecnie rozwija kanał e-commerce w Pepsico. Swoje wcześniejsze doświadczenie budowała m.in. w Hasbro, w branży zabawkowej, dla której Internet jest istotnym kanałem sprzedażowym. Współpracowała m.in. z Allegro, Ceneo, empik.com oraz największymi, internetowymi sklepami zabawkowymi w Polsce. Swoje doświadczenie sprzedażowe zdobywała jako Key Account Manager pracując przez wiele lat w Grupie Żywiec.

Karolina Zajdel-Pawlak


Managing Director
Nielsen

Marek Zdziech


Partner
OC&C Strategy Consultants