PRELEGENCI

 

Katarzyna Barańska


Radca Prawny
PwC
Katarzyna jest radcą prawnym, doktorem nauk prawnych, od ponad 11 lat zajmuje się doradztwem prawnym dla biznesu. Specjalizuje się w m.in. prawie ochrony środowiska, przygotowując liczne analizy środowiskowe oraz prowadząc postępowania sądowe i administracyjne na rzecz jej klientów. W PwC zajmuje się doradztwem prawnym m.in. w zakresie regulacji odpadowych, w tym w zakresie recyklingu, pozwoleń środowiskowych na prowadzenie działalności, a także analizą prawnych aspektów implementacji do polskiego porządku prawnego tzw. pakietu odpadowego i dyrektywy plastikowej. Katarzyna doradza również w zakresie prawa nieruchomości oraz w projektach infrastrukturalnych, w tym m.in.: producentom, dystrybutorom, a także podmiotom z branży retail.

Grzegorz Bielecki


Prezes Zarządu
Frisco.pl

Jan Krzysztof Bielecki


Przewodniczący Rady Partnerów w EY Poland, były Premier, były Dyrektor Wykonawczy w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju
Jan Krzysztof Bielecki działa na polskiej i międzynarodowej scenie politycznej i gospodarczej od ponad dwóch dekad. Pełnił funkcję Premiera RP, Ministra Integracji Europejskiej i Dyrektora Wykonawczego w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR) w Londynie. Był także przez siedem lat Prezesem i Dyrektorem Generalnym Pekao Bank S.A., a w latach 2010-2014 pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Gospodarczej przy premierze RP.

Piotr Bieliński


Prezes Zarządu
Atlanta
Piotr Bieliński jest absolwentem Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, na której ukończył studia z zakresu Finansów i Bankowości o specjalizacji Finanse w Handlu Międzynarodowym. Przez większość swojej zawodowej kariery związany jest ze spółką Atlanta Poland S.A., w której pełni obecnie funkcje prezesa zarządu oraz dyrektora eksportu.

Magdalena Bigaj


Dyrektor Handlowy
Drogerie Natura

Wojciech Bogdan


Partner, Lider Praktyki Dóbr Konsumpcyjnych i Handlu Detalicznego
McKinsey

Dominik Branny


Prezes Zarządu
Makro Cash and Carry Polska
Do Makro Cash and Carry Polska dołączył w marcu 2012 roku jako dyrektor HR. W październiku 2014 roku objął funkcję dyrektora operacyjnego. Wcześniej pracował jako dyrektor HR w branży FMCG.

Jarosław Brudnicki


Dyrektor ds. Zakupów, Marketingu i Logistyki
Polomarket
W branży handlowej od 24 lat, od 2010 roku związany z siecią Polomarket, gdzie sprawował funkcje dyrektora projektu, dyrektora technicznego, dyrektora zakupów ds. marki własnej oraz członka zarządu. Wcześniej przez 15 lat pracował dla Jeronimo Martins. Absolwent kierunku pedagogika pracy w Wyższej Szkole im. Pawła Włodkowica w Płocku.

Rafał Brzoska


CEO
InPost

Jerzy Cichostępski


Supply Chain and Food Service Delivery Operations Director
Makro Cash and Carry Poland

Mariusz Cichy


Sales Manager Linii Biznesowej Incentive and Rewards
Edenred Polska
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w sprzedaży oraz w doradztwie i obsłudze klientów korporacyjnych. Do zespołu Edenred Polska dołączył w 2011 roku. Odpowiada za procesy sprzedażowe w zakresie budowania motywacji w biznesie. Ma wiele sukcesów we współpracy z firmami z różnych branż, którym pomaga w podniesieniu wydajności sprzedaży i tworzeniu efektywnych relacji biznesowych z klientami. Absolwent Podyplomowych Studiów Zarządzania dla Menedżerów Sprzedaży na Uniwersytecie Warszawskim.

Remigiusz Czernecki


Wiceprezes, Dyrektor Handlowy
GK Specjał

Ronny Gottschlich


Członek Rady Nadzorczej Studenac Retail, ex CEO Lidl UK, CEO & twórca firmy doradczej Heunadel Retail Advisory Ronny Gottschlich & Associates

Michał Górski


CEO
Schwitzke Górski

Ana Iorga


Founder Director & Chief Neuroscientist
Buyer Brain
Ekspert w dziedzinie neuronauki. Jest lekarzem medycyny, posiada doktorat z neuronauki konsumenckiej Akademii Ekonomicznej w Bukareszcie, a także podwójny tytuł MBA na University of Ottawa & Bucharest School of Management. Specjalistka od komunikacji i budowania marki, doświadczenie zdobywała w takich branżach jak handel detaliczny, finanse czy motoryzacja. Członek zespołu doradców Neuromarketing Science and Business Association. Założycielka Buyer Brain, firmy zajmującej się badaniem i zwiększaniem zaangażowania konsumentów. Autorka książek i publikacji naukowych z zakresu neruomarketingu.

Honorata Jarocka


Senior Food and Drink Analyst
Mintel
Do firmy Mintel dołączyła w 2013 roku. Jej głównym obszarem zainteresowań są trendy związane ze zdrowym stylem życia oraz inspirujące innowacje produktowe. Honorata jest członkiem PTBRiO – Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii, a także częstym prelegentem na konferencjach branżowych.

Renata Juszkiewicz


Prezes Zarządu
POHiD

Karolina Karolczak


Partnership & Procurement Director
Sodexo Benefits and Rewards Services Polska
Od początku kariery związana z branżą FMCG oraz handlem detalicznym na rynku polskim i europejskim. Pracowała dla firm: Sephora, Levis, BIC, FoodCare, Tchibo, Agros Nova i Maspex, odpowiadając m.in. za tworzenie i wdrażanie strategii marketingowej 360°, wspieranie i organizowanie zadań działu sprzedaży oraz współtworzenie strategii. W Sodexo Benefits and Rewards Services Polska odpowiada za współpracę z partnerami, wśród których są sieci handlowe oraz za zakupy.

Dariusz Kierski


Dyrektor Logistyki
Grupa Muszkieterów

Piotr Kondraciuk


Prezes Zarządu
Polski Koszyk

Andrzej Kraszewski


Prezes Zarządu
REN

Wojciech Kruszewski


Prezes Zarządu
Lewiatan Holding

Piotr Kraśnicki


Członek Zarządu, Dyrektor Sprzedaży
Modern Expo

Michał Kruk


Dyrektor Sprzedaży
Dan Cake Polonia

Katarzyna Krzywicka-Zdunek


Bussines Strategy Leader
IQS

Bogdan Łukasik


Współzałożyciel, szef Rady Nadzorczej
Modern Expo

Marta Marczak


Dyrektor
PwC
Marta Marczak z wykształcenia socjolog, od 13 lat strateg marketingowy. Badając zmieniające się zjawiska kulturowe oraz potrzeby konsumentów wspiera budowanie silnych, angażujących marek. Autorka strategii pozycjonowania oraz innowacji produktowych dla wielu wiodących marek spożywczych, również dla firm rodzinnych. W PwC odpowiada za Zespół Strategii Marki.

Gabriel Matwiejczyk


Marketing Science Lead, Central & Eastern Europe
Facebook

Tomasz Michalski


Dyrektor ds. Komercyjnych
Frisco.pl

Marek Moczulski


Prezes Zarządu
Bakalland

Adam Nowak


Country Loyalty Manager
IKEA Retail

Piotr Nowjalis


Członek Rady Nadzorczej
Dino

Jacek Owczarek


Członek Zarządu
Grupa Eurocash

Jacek Palec


Dyrektor e-groceries
Allegro

Anna Paprocka-Przedlacka


CEO
Biovana

Dorota Peretiatkowicz


Lider Projektów Innowacyjnych
IQS

Jacek Pogorzelski


Bussines Strategy Leader
Blue Box
Ekspert w zakresie strategii marketingowych oraz zarządzania marką i doświadczeniem klienta. Doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu oraz absolwent zaawansowanych kursów z zakresu innowacyjności i modeli biznesowych na Uniwersytecie Stanforda. Były wykładowca programów MBA oraz Executive MBA Szkoły Głównej Handlowej oraz The Carlson School of Management Uniwersytetu Minnesoty. Twórca metod i narzędzi planistycznych i analitycznych z zakresu marketingu, innowacyjności, poszukiwania insightów i strategii rynkowej. Pracował z firmami z kilkunastu branż z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Rosji, Ukrainy i USA.

Tomasz Polański


Dyrektor Generalny
Eurocash Dystrybucja, Grupa Eurocash

Leo van Polder


Global Development Director
Shop! Association

Marcin Półchłopek


Associate Director, Beauty and Grooming
Procter & Gamble Central Europe

Petro Pylypiuk


CEO
Modern-Expo Group

Marcin Rosati


Prezes Zarządu
Media Markt Saturn Polska

Diego Ruiz


Co-founder, Co-owner
Foodmakers
Założyciel i prezes zarządu Foodmakers Sp. z o.o., nowoczesnego producenta chodzonej żywności convenience. Były prezes zarządu Pamapol S.A, oraz WZPOW Kwidzyn. Zanim się przyprowadził z Hiszpanii do Polski w 2011, pracował w Campofrio Food Group, największym przetwórcy mięsnym w Europie oraz w firmie z branży mlecznej Grupo Leche Pascual. Jest ekspertem w zakresie sprzedaży i marketingu, eksportu oraz planowania strategicznego. Ma również doświadczenie w zakresie business turn-around, business start-up oraz repozycjonowaniu marketingowym. Posiada dyplom MBA z ESIC w Business & Marketing School w Madrycie oraz dyplom licencjata nauk ekonomicznych na Universidad Autonoma de Madrid.

Michał Sadecki


Prezes Zarządu
Polska Grupa Supermarketów

Jeff Salter


Senior Director Store Concept & International Marketing
Netto, Salling Group

Egle Sime


CEO
Franmax, Maxima Grupe

Jarosław Sokolnicki


Retail & Consumer Goods Industries Country Lead
Microsoft

dr inż. Bartosz Soroczyński


przedsiębiorca, inwestor, CEO PGK Ltd., Exaco

Piotr Stawski


Szef Biura Sklepów i UsługLotos Paliwa
Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Od 2002 roku związany z branżą paliwową. W ramach swojego doświadczenia zawodowego realizował zadania z zakresu zarządzania, rozwoju i wsparcia obszaru operacyjnego. Zarządzał również wieloma projektami związanymi zarówno z optymalizacją kosztów jak i rozwojem sprzedaży. Od 2017 roku związany z Lotos Paliwa. Jako Szef Biura Sklepów i Usług odpowiedzialny za obszar FMCG jak i wizualizację stacji.

Tomasz Suchański


Prezes Zarządu
Żabka Polska

Ewa Szmidt-Belcarz


CEO Grupy Empik
Ewa Szmidt-Belcarz od 2015 r. zarządza Grupą Empik, do której należy największa w kraju sieć salonów specjalizujących się w sprzedaży dóbr kultury i multimediów. Wcześnie przez wiele lat zajmowała stanowisko partnera w McKinsey & Company, gdzie kierowała pionem sprzedaży detalicznej i dóbr konsumenckich. Została także awansowana na stanowisko globalnego Partnera w McKinsey & Company. Wcześniej zajmowała różne stanowiska w pionach marketingu firm działających na rynku dóbr konsumenckich w Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Marek Szybalski


Prezes Zarządu
Rabat Detal

Jerzy Tymofiejew


Chief Development Officer
AmRest

Krzysztof Trojanowski


Dyrektor Zarządzający Format Supermarket, Członek Zarządu
Stokrotka
Związany z firmą od 2004 roku. Odpowiedzialny w spółce za model i rozwój formatu supermarket oraz operacyjne zarządzanie ponad trzystoma supermarketami w całej Polsce. W swojej karierze zawodowej pełnił funkcje menadżerskie oraz odpowiadał za nadzór właścicielski w wielu branżach – m.in. transporcie i energetyce. Absolwent ekonomii na UMCS w Lublinie oraz prawa na KUL. Doktor ekonomii. Posiada doświadczenie jako wykładowca akademicki.

Izabela Wanatowska


Dyrektor Sprzedaży
Coca-Cola HBC Polska

Marcin Warzocha


CEO, Coolomat Sp. z o.o.
Od prawie 20 lat związany zawodowo z branżą nowych technologii. Zajmował stanowiska managerskie w firmach Microsoft i Asseco, będąc odpowiedzialnym za rozwój biznesu na wielu rynkach europejskich. Bezpośrednio związany z branżą FMCG od 2014 roku, kiedy zaangażował się w projekt budowy sieci coolomatów - terminali do odbioru żywności zakupionej przez Internet.