Kamil Janiszewski, Członek Zarządu, Chief Revenue Officer, Listonic

Współzałożyciel Listonic.com, jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich biznesów IT związanych z aplikacjami mobilnymi. Flagowy produkt firmy – lista zakupów na telefony komórkowe Listonic, został przetłumaczony na ponad 40 języków i jest używany przez miliony osób na całym świecie. Spółka Listonic została założona w 2008 roku przez trzech studentów Politechniki Łódzkiej. Janiszewski początkowo odpowiedzialny był za część programowania oraz sprzedaż, obecnie jako Chief Revenue Officer odpowiada za przychody reklamowe spółki na rynku europejskim oraz amerykańskim. Koordynuje również prace zespołu zajmującego się analizą danych oraz współpracuje z brokerami, partnerami technologicznymi i sieciami reklamowymi.

Do jednych z najciekawszych projektów, które zrealizował, zalicza opracowanie koncepcji aplikacji, w której klienci za pomocą jednego kliknięcia mogą do listy zakupów dodawać produkty z różnych źródeł – przepisów znalezionych na portalach i serwisach kulinarnych, ale również z reklam. To innowacyjne rozwiązanie zostało docenione przez użytkowników – aplikacja Listonic jest najlepszą wśród list zakupów na świecie dostępnych na urządzenia z systemem Android.

Karierę zawodową rozpoczął jako programista w firmach neoVision i Proximetry (dziś relayr) zajmujących się Internet of Things i rozwiązaniami mobilnymi. Kamil pracował przy innowacyjnych projektach Proof of Concept. Zaraz na po studiach założył też z kolegami Fundację Liberté!, gdzie sprawował funkcję członka zarządu.. Janiszewski jest absolwentem Informatyki na wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Politechniki Łódzkiej oraz kierunku Informatyka na Coventry University w Wielkiej Brytanii.

W wolnym czasie Kamil słucha audiobooków, a także zgłębia wiedzę dotyczącą specyfiki jego pracy. Poza tym - jako prawdziwy domator - lubi spędzać czas z rodziną oraz dbać o przydomowy ogród.

Ekspert dla mediów zajmujących się tematyką:

• FMCG

• Handel/ sieci handlowe

• IT/ Startupy

• Wykorzystanie nowych technologii w świecie marketingu i reklamy (AdTech/MarTech)

Kamil Janiszewski

Członek Zarządu, Chief Revenue Officer w Listonic sp. z o.o.